Vyplatí se kupovat levné mobilní domy?

19. 3. 2021 Off By

Asi každý člověk touží po tom, mít vlastní bydlení. A není divu, výhody jsou rozhodně velké. Avšak ceny nemovitostí nejsou nejnižší. Je to samozřejmě pochopitelné, vzhledem k tomu, že se jedná o žádanou, avšak velmi omezenou komoditu, avšak zároveň to znamená, že naprostá většina lidí nebude mít dostatek peněz na koupi ani toho nejmenšího bytu, pokud jim tedy rodiče již jako malým nezačali šetřit.

Samozřejmě je zde možnost vzít si hypotéku. A skutečně je to ten v současnosti nejobvyklejší způsob financování bydlení. Ne každý se však chce takto na mnoho let zadlužit, a také zdaleka ne každému je jeho žádost schválena. Tito lidé se tedy musí poohlédnout po alternativách.

karavan1

Pokud chtějí z jakéhokoliv důvodu za každou cenu bydlet ve vlastním, pak mohou být řešením nejrůznější karavany či mobilní domy. Ty poskytují dostatečný základní komfort, a navíc umožňují jej snadno přemístit. Je ovšem také fakt, že prostor je zde značně omezený, což bude problém zejména v zimě.

Ovšem i přes tyto nevýhody je tento typ bydlení žádaný, a to nejen lidmi, kteří nemají jinou možnost, ale i těmi, kteří se nechtějí vázat na jedno místo, a láká je neustálé cestování.

Samozřejmě vzhledem k velikosti poptávky je jen přirozené, že je velká i nabídka. Na trhu najdeme spoustu nejrůznějších modelů v různých třídách s různým typem vybavení. Jak ale vybrat ten pravý?

prives2

Mnoho lidí shání z pochopitelných důvodů levné mobilní domy. Otázkou však je, zda je to skutečně dobrý nápad. Samozřejmě cena musí hrát určitou roli, koneckonců ničí rozpočet není neomezený. Avšak neměla by být tím hlavním faktorem v našem rozhodování.

Je třeba si totiž uvědomit, že nízká cena sebou obvykle přináší i nízkou kvalitu. Měli bychom počítat s tím, že u těch nejlevnějších modelů bude součástí jen to nejzákladnější vybavení. Také pravděpodobně nebudou vhodné na celoroční pobyty.

Je proto třeba se napřed rozmyslet, k jakému účelu vlastně mobilní dům chceme, a podle toho jej vybrat. Pak totiž nebudeme zklamáni.