Usnadněte si klíčení praktickou biomiskou!

17. 9. 2019 Off By

Klíčení semínek je opravdu snadné. O tom se rychle přesvědčí každý, kdo se do pěstování mladých výhonků rostlin pustí. Nebude muset prakticky udělat nic složitého, a přesto bude sklízet velkou úrodu. Ovšem i přesto je možné celý proces ještě více usnadnit a zjednodušit, což se stane v případě, kdy si pro klíčení semínek pořídíte speciální nádobu na klíčení.

bílá miska

Pokud jde o nádoby na klíčení, tak můžete sáhnout po první vhodné nádobě, která vám přijde pod ruku. Pokud jde o materiály, tak je jistě vhodné jak sklo, tak kvalitní průhledný plast. Nicméně stačit vám může i nízká keramická anebo neprůhledná miska. Zkrátka záleží na tom, co máte zrovna po ruce.

Ovšem pokud chcete, abyste klíčení nemuseli věnovat více času, než je nezbytné, aby byl celý proces maximálně efektivní a snadný, pak vám přijde vhod speciální sklenice na klíčení anebo biomiska na klíčení semínek.

malý meloun

Sklenice na klíčení je vhodná především pro všechny lidi, kteří klíčky konzumují jen občas a v ne příliš velkém množství. Je ideální pro klíčení jednoho druhu semen a umožní vám semínka snadno a efektivně proplachovat, aniž byste se museli obávat, že vám pláchnou do kanálu. Je vybavena praktickým sítem na víčku i stojánkem pro usazení sklenice ve svislé poloze.

organická potravina

Naopak biomiska na klíčení je ideální pro všechny ty, kteří to sklíčením semínek myslí opravdu vážně a chtějí z mladých výhonků rostlin udělat běžnou součást svého jídelníčku. Misky na klíčení se obvykle dodávají v soupravě tří misek, které do sebe dokonale zapadají tak, že je můžete stohovat. A nejen, že vám takové rozmístění v poloze nad sebou šetří místo, ale navíc můžete misky také najednou prolévat vodou, což vám ušetří peníze za stočné i váš čas. Samozřejmostí je výroba z kvalitního, zdravotně nezávadného plastu.

Jisté však je, že ať už si zvolíte libovolnou nádobu na klíčení, tak se můžete těšit na úspěšnou sklizeň.