Tekuté tapety do restaurací, penzionů, hotelů i rodinných domů a bytů

13. 7. 2021 Off By

Překvapí vás jejich vzhled – s tekutými tapetami se lidé seznámili již před několika stovkami let, tehdy bylo jejich složení možná trochu odlišné od těch současných, nicméně stále jde o velmi atraktivní způsob úpravy stěn obytných místností. Stačí nahlédnout do vzorkovníků a prohlédnout si i detailní záběry některých projektů, s nimiž se setkáte na Internetu. Proto si je také oblíbili majitelé hotelů, penzionů, restaurací, galerií a dalších společenských prostor.

moderní ložnice

Je to izolační, ale prodyšný materiál – když se řekne „izolant“, možná vás napadne elektrický vodič, pokrytý vrstvou gumové či plastové izolace, anebo polystyren, který snižuje propustnost tepla z budov. Všechny tyto materiály sice dobře izolují elektrický proud a teplo, ale jsou zcela neprodyšné. Může být nějaký materiál prodyšný a zároveň být izolantem? Ano, mohou to být právě tekuté tapety, které zabraňují úniku tepla z místnosti a zároveň propouští vzduch, takže se doma nebudete cítit jako ve skleníku.

obývací poko

Tekuté tapety na prodej poskytují zároveň izolaci zvukovou, můžete si to ověřit sami a porovnat šíření zvuku v místnosti, která je vytapetována papírovou tapetou, nebo je pouze vymalována běžnými malířskými barvami s místností, která je pokryta tapetou tekutou.

Je velmi příjemný na omak a nevadí dětem – možná znáte někoho, nebo dokonce vy sami máte doma děti, kterým kupujete hračky převážně z přírodních materiálů, např. ze dřeva či z přírodního textilu – netoxické, bez ftalátů a dalších chemikálií, které nikomu rozhodně neprospívají. O tekutých tapetách lze říci, že jde rovněž o přírodní materiál, vyrábí se převážně z celulózy, s příměsí dalších přírodních materiálů, bavlny a hedvábí. Takto upravené stěny se mohou dotýkat i velmi malé děti, mohou ji olizovat, což není zrovna nejlepší nápad u malířské barvy nebo papírových či vinylových tapet, kde se používají lepidla s antibakteriální toxickou přísadou.