Technická místnost v rodinném domě

3. 5. 2023 Off By

Plánujete momentálně projekt a řešíte rozvržení místností ve vašem budoucím rodinném domě? Bydlení v rodinném domě se v mnohém odlišuje od bydlení v bytě. Proto je potřeba se již s předstihem zaměřit na uspořádání místností z praktického hlediska a pro maximální pohodlí a také myslet na dostatek úložných prostorů a další věci. Mimo jiné je také důležité zaměřit se při projektování rodinného domu na technickou místnost, která hraje v domě velice důležitou roli a neměla by tedy určitě chybět. Využít ji pak můžete k různým účelům. Většinou jde o malý, ale o vysoce užitečný a nepostradatelný prostor v domě.

osušky v sušičce

Ideální místo nejen pro pračku se sušičkou

Díky tomuto pomocnému prostoru ve vašem domě můžete chytře ušetřit místo v koupelně, které by jinak zaujímala pračka se sušičkou. Právě technická místnost je pro tyto dva nepostradatelné domácí pomocníky jako stvořená. Zároveň se vám zde budou hodit různé police a skříňky pro prací, čistící a úklidové prostředky. Posloužit vám také může k uložení dalších věcí, třeba sezónního oblečení, to už je zkrátka na vás.


·         Tento prostor je v podstatě takovým technickým zázemím celé domácnosti. Nejčastěji pak ukrývá kotel, bojler, tepelné čerpadlo, případně vodárna, rekuperační jednotka a další.


·         Ideální je v případě přízemních domků umístění v přízemí, u patrových domů pak případně v podsklepeném prostoru nebo v přízemí.
spotřebiče prádelny


·         Další otázkou je velikost a uspořádání tohoto zázemí. To už bude záležet na celkové velikosti vašeho rodinného domu a také na tom, co všechno bude potřeba v tomto zázemí umístit.

Pokud si nejste něčím jisti, neváhejte kontaktovat firmu, která vám bude dům stavět, případně projektanta. Dopředu je tak potřeba si ujasnit konkrétní využití tohoto prostoru a tomu přizpůsobit pak jeho velikost. Lepší je totiž vše řešit dopředu s předstihem, dokud je to možné a dokud je prostor pro určité změny.