Svůj budoucí dluh si předem dobře spočítejte a promyslete

3. 1. 2019 Off By

Získat půjčku je tak snadné! Mezi lidmi jsou půjčky velice oblíbenou záležitostí především proto, že mnoho lidí lehce propadá dojmu, že podpisem úvěrové smlouvy okamžitě získají mnoho peněz navíc, které by jinak nikdy v ruce neměli. Prostě mají pocit, jako by našli poklad a zčista jasna se obohatili.
šest dolarů
V praxi to tak ale rozhodně nefunguje a na půjčky je rozhodně nezbytné nahlížet střízlivě a kriticky, protože tento postoj nás může ochránit před mnohými zbytečnými přešlapy anebo dokonce před pádem na finanční dno.
Jistě je pravda, že půjčka je užitečným finančním nástrojem, to ovšem platí pouze v případě, kdy s ní umíme rozumně zacházet a dobře se vyznáme v tom, k čemu se vlastně zavazujeme.
záruka spokojenosti
Takže každý, kdo po nějakém podnikatelském či spotřebitelském úvěru zatouží, by si měl dobře uvědomit, jakou zodpovědnost na svá bedra nakládá. Především by měl každý zájemce o půjčku dobře rozumět tomu, jaká je výše úroků, které bude navíc k dlužné částce splácet, měl by vědět, co je to RPSN, a co zesplatnění úvěru. Velice snadno se totiž může stát, že z půjčky, která na první pohled vypadá velice lákavě, se po podrobném prozkoumání podmínek smlouvy vyklube nebezpečná noční můra, které je nejlepší se vyhnout, pokud chcete příštích několik let usínat bez obav ze ztráty veškerého majetku včetně střechy nad hlavou. Stačí drobné opoždění smluvené splátky a budete se divit, jak rychle vás navštíví exekutor, a jaké sankce budete mít na krku.
padající mince
Z toho všeho tedy plyne jasné ponaučení, že bychom měli uzavírat pouze takové půjčky, kterými jsme si naprosto jisti a nemusíme se obávat úvěrové smlouvy a případných sankcí. A především, lidé, kteří už dopředu vědí, že by mohli mít nějaké problémy se splácením, by se půjčkám jako takovým měli vyhnout úplně, jinak riskují pád na samé dno, což by si jistě nikdo nepřál.