Splácejte, než bude pozdě

25. 9. 2018 Off By

Mít peníze bez námahy je úžasná věc. Bohužel to tak ale nefunguje, vždycky tam bude nějaké to ale. Většina z nás navštěvuje zaměstnání, které mu generuje dostatečné množství peněz pro zaplacení nájmu, koupě nějakého jídla a k tomu něco navíc. To navíc by mělo naplnit potřeby našich tužeb a dovolit nám alespoň trochu toho luxusu.
ušetřené peníze

Ne každý z nás má však dostatečné vzdělání nebo prostě není v postavení, aby mohl získat dobře placenou pozici. Často si tedy musíme vystačit s tím co máme což může být někdy opravdu velmi málo. A vystačí to pouze na úhradu nejnutnějších závazků.

Trendem dnešní doby jsou rozhodně půjčky . Česká ekonomika je na vzestupu a tím pádem i půjčky. Úroky nikdy nebyly nižší tudíž splácení probíhá téměř za hubičku. Ovšem i zde může nastat zádrhel. Ne každý z nás si může dovolit bankovní půjčku, a to z mnoha důvodů. Nemá stálý měsíční příjem nebo je veden v registru dlužníků. Tak jako tak jsou mu tedy dveře bank uzavřeny.

Takový člověk se tedy musí obrátit na nebankovní společnosti. Ty ovšem využívají podvodných technik ne proto aby pomohli klientovi, ale aby vydělali co nejvíc to jde. Často využívají finanční neznalosti a negramotnosti k obelhání zákazníka. Ten se pak nestačí divit jaké pálky je nucen splácet.

Nebankovní půjčky mají několik výhod. Tou hlavní je tedy minimální ručení. Společnosti nekontrolují registry dlužníků tudíž je pro mnohé snadné na půjčku dosáhnout. Jediné ručení je tedy nemovitost, kdy soudní znalec odhadne hodnotu. Klient pak následně získá 70–80 % z celkové hodnoty.
podepisování papíru

Tyto pozitiva jsou však značně vykoupena splátkami. Většina klientů si myslí, že splátky jsou složeny pouze z úroků, avšak opak je pravdou. Kromě úročení je půjčka zpoplatněna dalšími poplatky za zřízení půjčky.

Každý by měl rozhodně zvážit, zda si vzít půjčku či nikoliv. Pokud to není úplně nutné je lepší si užít život bez finančních závazků.