Špatná izolace jako důvod k odkladu otevření?

3. 10. 2018 Off By

Tunel Blanka je stavba, kterou zná v České republice snad každý. Dlouho očekávané otevření je však nadále odložené, a to kvůli ne zcela banálnímu problému. Tunel totiž čeká výměna kabelu, za což může prosakující voda. Ačkoliv to někomu může přijít absurdní, neboť kabely vedoucí elektrické signály nebo třeba proud by měla chránit izolace, je tomu tak. Proto se z tohoto důvodu nadále odkládá otevření tak významné stavby, jako je tunel Blanka.

tunel

Zvláštní, ale přitom tak vážný problém

Podle určitých zpráv klesla izolace kabelů až o 99 procent, což je opravdu vážné číslo. Jak se to však může stát, když jde o tak významnou stavbu, to je otázka na odborníky. Ti však mnohdy mlčí nebo svádí tento problém na přívalové deště, což přitom také nemusí být tak jasný důvod. Spíše je zde otázka toho, zdali tato stavba nebyla tunelem spíše finančním. Tak velké množství peněz, které se točí v této stavbě, se netočí jenom tak někde. Proto by se nebylo čemu divit, když by se někdo chtěl na této záležitosti přiživit, a to třeba ukradeným milionem, který měl jít původně právě na kvalitní zabezpečí a izolaci vodičů.
Existují teorie, které jsou však často převáděny do praxe. Tyto teorie se týkají toho, jak moc jsou Češi nesprávní, když jde o realizaci určitých staveb. Tohle je příklad toho, že i tak sledované stavení může být terčem tolika nepoctivých lidí, kteří si zkrátka nedají říci a chtějí na něčem takovém zbohatnout nebo si alespoň výrazně přilepšit.

kabely

Je třeba čímkoliv znepokojovat?

Mnoho lidí právě tohle stavení, ale tunely probíhají naprosto všude. Pokud jde o více sledovanou zakázku, není to záruka toho, že by mělo jít všechno podle plánu a náklady by byly skutečně nejnižší, jaké být mohou. Vždy je to o nějaké přirážce pro někoho, kdo se chce na větší investici přiživit. A to, že to jde často z peněz daňových poplatníků? To je jenom třešnička na dortu, neboť takoví lidé se nezastaví před ničím, a proto je pro nějaké nemorální jednání zcela lhostejné.