Současné mobilní dřevostavby se liší od svých předchůdců

Současné mobilní dřevostavby se liší od svých předchůdců

13. 7. 2020 Off By

Bydlení je základní lidskou potřebou. Některé národy si vystačí se stanovou konstrukcí jurty nebo Tee-pee, „primitivní“ národy si staví jednoduchá obydlí z dostupných přírodních zdrojů, ale vždy je základem „střecha nad hlavou“. V naší zeměpisné šířce se však musí počítat se střídáním ročních období a především s vytápěním v zimních měsících. Tomu se také naše stavby přizpůsobují, a to dokonce i moderní mobilní dřevostavby.

Proč bydlet v mobilním domě moderní zateplené konstrukce

Není v něm zima – zima vám zřejmě nebude ani v sídlištním bytě nebo ve zděném domku, ovšem stejný tepelný komfort lze očekávat i v mobilní zateplené stavbě. Zateplují se stěny, strop i podlaha a musí splňovat přísné normy, aby je bylo možno využívat celoročně i v silných mrazech.

hlemýžď na zahradě

Neplatíte nájem – nízké náklady na bydlení mohou být pro mnohé z nás velkou životní výzvou. Mnoho lidí totiž v současné době zjišťuje, že má pro ně mnohem větší význam poklidný život, stranou od nástrah civilizace, a pouze přiměřená pracovní činnost, tedy žádný workoholismus. Žijí skromnějším, ale spokojenějším životem, přitom mobilní dřevostavba má všechno potřebné vybavení domácnosti k dispozici. Ovšem hlavně odpadá nájemné, daňové poplatky, úspora nákladů se projeví i ve vytápění dřevem v krbových kamnech, případně v podobě vlastního zdroje pitné vody a u vaření na propan-butanu.

sýkorka v krmítku

Jste v kontaktu s přírodou – každý z nás vyzařuje životní energii a také ji přijímá ze svého okolí z živých organismů. Tento fakt si dobře uvědomíme teprve tehdy, máme-li srovnání žít v betonové džungli, anebo v blízkosti luk, lesů, řek a jezer. Čím jsme přírodě blíže, tím více budeme žít delším a hlavně kvalitnějším životem. S mobilní dřevostavbou Top-mobilnidomy.cz máme příležitost tento sen uskutečnit, jde o přízemní objekt, k němuž lze přistavět pergolu a obklopit jej zahradou. Kdo se takto rozhodne žít, obvykle se pak již k původnímu městskému životu nehodlá vrátit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup