Současné mobilní dřevostavby se liší od svých předchůdců

13. 7. 2020 Off By

Bydlení je základní lidskou potřebou. Některé národy si vystačí se stanovou konstrukcí jurty nebo Tee-pee, „primitivní“ národy si staví jednoduchá obydlí z dostupných přírodních zdrojů, ale vždy je základem „střecha nad hlavou“. V naší zeměpisné šířce se však musí počítat se střídáním ročních období a především s vytápěním v zimních měsících. Tomu se také naše stavby přizpůsobují, a to dokonce i moderní mobilní dřevostavby.

Proč bydlet v mobilním domě moderní zateplené konstrukce

Není v něm zima – zima vám zřejmě nebude ani v sídlištním bytě nebo ve zděném domku, ovšem stejný tepelný komfort lze očekávat i v mobilní zateplené stavbě. Zateplují se stěny, strop i podlaha a musí splňovat přísné normy, aby je bylo možno využívat celoročně i v silných mrazech.

hlemýžď na zahradě

Neplatíte nájem – nízké náklady na bydlení mohou být pro mnohé z nás velkou životní výzvou. Mnoho lidí totiž v současné době zjišťuje, že má pro ně mnohem větší význam poklidný život, stranou od nástrah civilizace, a pouze přiměřená pracovní činnost, tedy žádný workoholismus. Žijí skromnějším, ale spokojenějším životem, přitom mobilní dřevostavba má všechno potřebné vybavení domácnosti k dispozici. Ovšem hlavně odpadá nájemné, daňové poplatky, úspora nákladů se projeví i ve vytápění dřevem v krbových kamnech, případně v podobě vlastního zdroje pitné vody a u vaření na propan-butanu.

sýkorka v krmítku

Jste v kontaktu s přírodou – každý z nás vyzařuje životní energii a také ji přijímá ze svého okolí z živých organismů. Tento fakt si dobře uvědomíme teprve tehdy, máme-li srovnání žít v betonové džungli, anebo v blízkosti luk, lesů, řek a jezer. Čím jsme přírodě blíže, tím více budeme žít delším a hlavně kvalitnějším životem. S mobilní dřevostavbou Top-mobilnidomy.cz máme příležitost tento sen uskutečnit, jde o přízemní objekt, k němuž lze přistavět pergolu a obklopit jej zahradou. Kdo se takto rozhodne žít, obvykle se pak již k původnímu městskému životu nehodlá vrátit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup