Slunce jako zdroj energie

5. 8. 2018 Off By

To, že je slunce zdrojem energie, není žádná novinka, a to, že se tato energie dá využít v náš prospěch, to už jsme se už naštěstí naučili. Obzvláště v dnešní době, kdy je elektrická energie stále dražší, existuje možnost vyrábět si svou vlastní, a to díky fotovoltaice a solárním panelům .
fotovoltaický systém.jpg

Jestliže vám to podmínky umožňují, určitě je čas zapřemýšlet o výhodách vlastní fotovoltaické elektrárny. Kromě toho, že si budete takto sami sobě dodávat vlastní energii, budete mít i dobrý pocit z toho, že šetříte životní prostředí.

Základním předpokladem je střecha, na kterou se umisťují solární panely. V současné době se dostávají do popředí panely z křemíkových článků, které umí z paprsků vyrobit energii.
sluneční záření.png

Proč do toho jít

Důvodem, proč pořídit solární panely je především úspora, i když s investicí počítat musíte, ale nemusíte se obávat, že by vás taková suma finančně zruinovala, vynaložené peníze se vám jistě brzy vrátí. Cena za pořízení fotovoltaické elektrárny se pohybuje od třiceti tisíc do čtyřiceti pěti tisíc korun českých. Kromě toho, že dodává energie, umožňuje také ohřátí vody a funguje jako topení. Výkon panelu je označován watt peak – Wp.

Dalším pozitivem je ochrana životního prostředí, panely se obejdou bez paliva, které má na životní prostřední negativní dopad. Navíc tento způsob výroby energie je kromě výrazné úspory i dlouhodobého charakteru. V souvislosti s tímto vás jistě napadá otázka, jak se panely udržují a jaké náklady s tím jsou spojené. Co se týká křemíkových článků, ty mají funkčnost několik desetiletí a moderní technologie zaručují i velmi malou poruchovost.

Instalace panelů není nijak složitá a obejde se bez výrazných úprav, nemusíte mít obavy z toho, že by váš dům nějak zohyzdily.

Pokud se rozhodnete pro pořízení solárních panelů, máte navíc možnost získání státního příspěvku, který může činit i 100 000,- Kč.