Převoz nákladu přívěsným vozíkem

Převoz nákladu přívěsným vozíkem

14. 5. 2021 Off By


Přívěsný vozík je rozhodně skvělá možnost, jak převést všechno možné, přičemž si je můžeme půjčit. Při cestě musíme dát pozor na několik věcí.

Převoz nákladu přívěsným vozíkem

Při jízdě opatrně

Na silnicích můžeme běžné potkat auto, jenž za sebou táhne přívěsný vozík, protože do něj se vleze kde, co a pokud má výklopné čelo, tak se do něj pohodě nakládá. Řízení mu musíme přizpůsobit, abychom dorazili i s nákladem bez problémů a bezpečně. Dobré je již dopředu si naplánovat cestu, abychom nemuseli jet zbytečně někde po úzké rozbité cestě. Záleží na typu vozíku, kdy nejběžnější jsou nebržděné do 750kg. Váha jde znát a autu se změní jízdní vlastnosti, takže jízda by měla být pomalejší a rozvážnější.

přívěs za auto

Problémem může být naklápění do zatáček či vlivem bočního větru, kdy musíme přizpůsobit rychlost, více si, nadjíždět a také dříve brzdit, protože souprava je dohromady o dost těžší, než když jedeme pouze autem. Samozřejmě musíme pamatovat také na spojku, která je mnohem více namáhaná. Posledním častým problém bývá couvání s přívěsem, což je nejlepší si pořádně nacvičit na bezpečném místě.

Půjčovna vozíku

Jestliže bydlíme třeba v rodinném domě a stále potřebujeme něco tahat, tak není problém si zakoupit vlastní přívěsný vozík. Ceny jsou nízké, což platí také o povinném ručení a provozních nákladech, kdy řešíme STK. Servis je prakticky minimální, kdy nám třeba praskne žárovka, nebo budou potřeba vyměnit pneumatiky, ale mnohdy s ním lidé jezdí málo, takže to není potřeba.

značka přívěsu

Když jej běžně nepotřebujeme, ale zrovna potřebujeme odvést například stavební materiál, tak stačí zajet do půjčovny přívěsných vozíků Praha. Půjčují ti běžný nákladní přívěs s maximální možnou hmotností 750kgy, takže Vám stačí řidičské oprávnění B. Má rezervu, sklopné čelo a plachtu, takže i když bude pršet, tak náklad bude stále v bezpečí. Cena za půjčení se pohybuje v řádu stovek na jeden den. Tyto přívěsy mají rozhodně pevnou konstrukci a jsou udržovaný v dobrém stavu, takže všem zákazníkům slouží. Hned na webu si jej můžeme zarezervovat.