Pes s PP se vyplatí!

13. 12. 2020 Off By

Nové pejsek do rodiny, je téměř to stejné, jako pořídit si miminko. Jedná se o nového parťáka, který s vámi bude trávit naprostou většinu dne. Zároveň na vás bude plně závislí a bude se o něj muset starat, jak jenom nejlíp budete moci a umět – a věřte, že se nejedná o levný koníček. Tyto domácí mazlíčci potřebují nejen čas a výchovu, ale i spoustu věcí – jako například misky na žrádlo, pelíšek, hračky a především veterinární péči.

černé štěně

Už již ze zmíněného vám může být jasné, že si pečlivě musíte vybrat chovatele, do kterého si štěně vezmete – a vybírejte opravdu poctivě! Na výběr totiž máte pejsky s průkazem původu a bez nich. U psů s průkazem původu máte jistotu, že pes nepochází z nějakého zanedbaného prostředí a v naprosté většině případů chovatelé dělají těmto psům i zdravotní testy. Je tak více pravděpodobné, že váš nový parťák bude zdraví. Nicméně za tyto kvality si zaplatíte. Například akita inu prodej jednoho štěněte se může vyšplhat až přes třicet tisíc Korun!

Nebojte, cena odpovídá kvalitě. Psi s průkazem původu jsou mnohokrát vystaveni veterinární prohlídce. Cena tak plně odpovídá kvalitně a zdraví psa – v naprosté většině případů, jsou ceny štěňat tak vysoké především proto, že jednotlivé psí prohlídky a zdravotní testy, nejsou levnou záležitostí.

pes v náruči

Oproti domu jsou na druhé straně množírny. Jedná se o nekontrolovaný chov za účelem výdělku. U těchto psů nikdy nevíte, co z nich vyroste, Majitel vám sice může ukázat fenu i psa, ale nemusí to být vždy ti praví. Navíc tito psi mývají velmi často zdravotní potíže. Jedinou jejich výhodou je nízká cena. Nicméně pokud hledáte opravdu nového kamaráda, mělo by vám záležet na tom, i odkud pochází a tyto množírny a továrny na peníze byste měli přehlížet. Vezmete-li si od nich psa, znamená to, že s touto problematikou sympatizujete.