Letní posezení na zahradě

Letní posezení na zahradě

30. 6. 2022 Off By


Užít si léto se vším všudy, je cílem mnoha lidí. Málokdo totiž stojí o to schovávat se před horkem v chladném přízemí domu, a chce si užít počasí na maximum. Máte-li zahradu, existuje i řešení, jak si užít léto naplno. Stačí pouze zahradu vybavit tak, abyste si zde mohli užít celý den.

Posezení

Základem zahrady, kde se odpočívá, nebo kde se lidé baví, je posezení. V případě že hledáte pouze variantu pro svoji rodinu, postačí vám ratanový nábytek. Pokud však hodláte zvát hosty, bude zapotřebí pořídit něco většího, a bytelnějšího. Populární je pak například nábytek paletový, či dřevěný stůl s přisazenými lavicemi.

zahradní posezení

Stín a ochrana před deštěm

Ačkoliv posezení už možná máte vyřešené, je ideální umístit jej tak, aby se dalo využívat naplno, tedy i ve dnech, kdy slunce nepříjemně paří, či zrovna prší. V takovém případě může být nejlevnější variantou velký deštník, který se hojně používá v restauracích se zahrádkou. Nevýhodou však je, že vás dlouho před sluncem neochrání, a před deštěm už vůbec ne. Pak se nabízí investice do dřevěné pergoly na zahradu, která vám při správně zvolené střešní krytině poskytne dostatečný stín, a můžete zde trávit čas i v době, kdy prší, a užít si tak letní počasí se vším všudy. Pergolu lze použít kdekoliv v zahradě, nejlepší je však umístit ji k domu na terasu. Vprostřed zahrady už je pak lepší volbou například zahradní altán, který působí romanticky.

terasa s posezením

Osvěžení

Letní osvěžení obvykle poskytuje bazén, který však zabírá spoustu místa, je náročnější na údržbu, a tak nemusí vyhovovat každému. Skvělou alternativou je pak pořízení solární sprchy, která nahřívá vodu pomocí solárního ohřevu, a stačí pod ni tedy skočit, a pak pokračovat v zábavě, či odpočinku.

Gril

Grilování k létu neodmyslitelně patří, a tak není od věci pořídit k posezení ještě nějaký ten gril. Čím více lidí hodláte hostit, tím lepší gril bude potřeba koupit. Pak už stačí dokoupit dřevěné uhlí, či brikety, naložit maso, a užívat si tu typickou příjemnou vůni, bez které se léto prostě neobejde.