Která dětská harmonika je nejlepší

8. 9. 2020 Off By

Asi nikdo nebude pochybovat o tom, že děti si rády hrají. A že nejraději mají hračky, které vydávají nějaké zvuky. Pokud mohou navíc určovat, které zvuky bude přístroj vydávat, je to pro ně ideální. Není tedy divu, že jsou mezi nimi tak oblíbené nejrůznější hudební nástroje. Ale jaký jim pořídit? Přeci jen, výběr je velký.

Přední místo nejspíš zabírá bubínek. A není divu, je snadné na něj hrát, především pro děti (koneckonců z jejich pohledu do něj stačí jen bouchat, což je oblíbená dětská aktivita), ty dětské jsou malé a lehké, takže si jej mohou vzít kamkoliv, případně s ním pochodovat po domě jako nějaká jednočlenná kapela.

tharmonika1

Ovšem bubínek brzy přestane stačit. Přeci jen, ačkoliv je s ním nepochybně zábava, vydává pouze jeden jediný typ zvuku. Proto o něco starší děti, které chtějí hrát skutečnou melodii, nebo se o ni alespoň pokoušet, již chtějí i jiný nástroj. Takový, na který by bylo možné zahrát například písničku.

Zde jsou oblíbena nejrůznější dětské elektrické klávesy. Některé mají dokonce i nahrané melodie, které je možné stisknutím tlačítka spustit. Navíc fungují i jako klasické piano, nehledě na celou škálu zvuků a nástrojů, které mohou vyprodukovat.

To zní samozřejmě dobře, problém však je, že je hůře přenosné. Navíc vyžaduje ke svému provozu připojení do elektrické zásuvky, nebo alespoň baterie (i když na nich nevydrží při velkém provozu dlouho). Pokud je tedy mobilita naším cílem, pak je dobré zvolit něco jiného.

fharmonika2

Tím je dětská harmonika Chytraliska.cz. Dítě ji snadno může vzít do ruky a nepotřebuje ke svému provozu žádnou elektřinu. Která je ale pro naše děti lepší? Ta tahací nebo ta foukací?

Popravdě řečeno, zde vyhrává ta foukací. Je s ní mnohem jednodušší manipulace, a dítě navíc bude schopno i bez tréninku vyloudit z nástroje alespoň nějakou melodii. Z těchto důvodů je podstatně lepší volbou. Nehledě na to, že se dá mnohem snáze sehnat. Proto pokud vás váš potomek žádá o harmoniku, můžete mu vyhovět. A to je dobře, ne?