Kryt pružin na trampolínu tam není jen pro ozdobu

28. 2. 2022 Off By

Objev trampolíny přinesl lidstvu netušené možnosti, můžete se o tom přesvědčit i vy, jak prostřednictvím vlastního náčiní na zahradě či v bytě, tak i např. v trampolínovém parku, kde jsou k dispozici odrazové plochy velkých rozměrů pro veřejnost. Technický vývoj a zkušenosti cvičenců přinesly v průběhu desetiletí určité konstrukční změny a zároveň i zabezpečovací prvky. Těmi nejdůležitějšími jsou kryty obvodových pružin a ochranná obvodová síť.

skákající dívka

Kryt pružin na trampolínu chrání bosé nohy před zaklesnutím mezi pružiny, což je u tohoto pohybu velmi nebezpečný jev. Při opatrném skákání k němu sice dochází velmi zřídka, ale kryt je tu pro jistotu, aby k úrazu nemohlo prakticky dojít. Noha zaklíněná v pružinách díky hmotnosti těla a setrvačnému pohybu se snadno může stát příčinou podvrtnutého kotníku, zlomeniny kůstek nártu či prstů, anebo velmi bolestivého natažení vazů. Kryty pružin na trampolínu jsou dnes běžnou součástí i malých dětských trampolín, o průměru jeden metr, s nimiž lze skákat uvnitř místnosti.

obvodové pružiny

Dříve tomu tak nebylo a občas se můžete na některých místech setkat s tím, že pružiny chráněné nejsou, a lidé trampolínu využívají poměrně nebezpečným způsobem. Je to podobné, jako kdybyste řezali kotoučovou bruskou kovový materiál, odkud odletují jiskry, a neměli obličejový štít s vědomím, že by to musela být náhoda, aby se nějaká jiskra strefila přímo do oka.

A co vám vlastně skákání na trampolíně přinese?

Zejména rychlé uvolnění endorfinů do krve a lepší náladu, stačí vám jen tři minuty skákání. Za tři minuty se může váš život obrátit pozitivnějším směrem ve chvíli, kdy trpíte depresemi, úzkostmi a dalšími projevy stresu. Přiměřený pohyb je totiž jedno z nejsilnějších antidepresiv, pokud ovšem neužíváte nějaké nevhodné léky, které deprese vyvolávají a situaci naopak komplikují.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup