Kryt pružin na trampolínu tam není jen pro ozdobu

Kryt pružin na trampolínu tam není jen pro ozdobu

28. 2. 2022 Off By

Objev trampolíny přinesl lidstvu netušené možnosti, můžete se o tom přesvědčit i vy, jak prostřednictvím vlastního náčiní na zahradě či v bytě, tak i např. v trampolínovém parku, kde jsou k dispozici odrazové plochy velkých rozměrů pro veřejnost. Technický vývoj a zkušenosti cvičenců přinesly v průběhu desetiletí určité konstrukční změny a zároveň i zabezpečovací prvky. Těmi nejdůležitějšími jsou kryty obvodových pružin a ochranná obvodová síť.

skákající dívka

Kryt pružin na trampolínu chrání bosé nohy před zaklesnutím mezi pružiny, což je u tohoto pohybu velmi nebezpečný jev. Při opatrném skákání k němu sice dochází velmi zřídka, ale kryt je tu pro jistotu, aby k úrazu nemohlo prakticky dojít. Noha zaklíněná v pružinách díky hmotnosti těla a setrvačnému pohybu se snadno může stát příčinou podvrtnutého kotníku, zlomeniny kůstek nártu či prstů, anebo velmi bolestivého natažení vazů. Kryty pružin na trampolínu jsou dnes běžnou součástí i malých dětských trampolín, o průměru jeden metr, s nimiž lze skákat uvnitř místnosti.

obvodové pružiny

Dříve tomu tak nebylo a občas se můžete na některých místech setkat s tím, že pružiny chráněné nejsou, a lidé trampolínu využívají poměrně nebezpečným způsobem. Je to podobné, jako kdybyste řezali kotoučovou bruskou kovový materiál, odkud odletují jiskry, a neměli obličejový štít s vědomím, že by to musela být náhoda, aby se nějaká jiskra strefila přímo do oka.

A co vám vlastně skákání na trampolíně přinese?

Zejména rychlé uvolnění endorfinů do krve a lepší náladu, stačí vám jen tři minuty skákání. Za tři minuty se může váš život obrátit pozitivnějším směrem ve chvíli, kdy trpíte depresemi, úzkostmi a dalšími projevy stresu. Přiměřený pohyb je totiž jedno z nejsilnějších antidepresiv, pokud ovšem neužíváte nějaké nevhodné léky, které deprese vyvolávají a situaci naopak komplikují.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup