Kouzlo japonské mangy

3. 5. 2023 Off By

Jen málokdo se nesetkal s mangou. A to ať už na internetu, či díky přátelům, kteří mají tento druh komiksových příběhů v oblibě. Hlavním důvodem, proč s mangou začít, je široký výběr. A to i v českém jazyce. Stejně jako západní typy komiksů, i manga je u nás relativně snadno k dostání. Není dokonce nutné si jednotlivé sešity kupovat. Lze ji si ji pročíst i na českém internetu, a to většinou zcela zdarma.Stačí mít jen základní dovednosti ve hledání na googlu nebo seznamu.
malý turisti
Celá řada žánrů
Jestli je, krom specifického výtvarného stylu, manga něčím zajímavá, tak je to množství žánrů, které nabízí. Na rozdíl od americké produkce se japonské komiksy nezaměřují primárně na superhrdinské eposy, ve kterých hrají prim různí hrdinové s rozličnými speciálními schopnostmi a jejichž prací obvykle nebývá nic menšího, než záchrana celého světa, ale jedná se o mnohem různorodější příběhy. Manga dokáže uspokojit i milovníky romantiky, hororového žánru nebo třeba komedie. Specifická je i manga pro dospělé, které se říká hentai. Hentai však není pouhopouhá pornografie, jak by se snad mohlo na první pohled zdát, ale často kvalitní čtivo s erotickým podtextem. Stačí jen dát tomuto žánru šanci.
manga děvče
Široká základna fanoušků
Manga se může chlubit širokou základnou fanoušků, kterých je velké množství nejen v Asii, ale také na jiných kontinentech. Někteří obdivovatelé japonských kreslených sešitů navíc jdou tak daleko, že si dokonce sami vyrábějí nebo si nechávají vyrábět kostýmy svých oblíbených hrdinů a při různých příležitostech je pak na sobě nosí. Tento druh zábavy je doma zejména v Japonsku, ovšem v posledních letech se rozšířil i do dalších zemí, tu naší nevyjímaje. Manga je smutečně celosvětový fenomén. Není však určena pouze pro mladistvé či mladé dospělé, ale dokáže zaujmout i starší generaci. Stačí si jen vybrat ten správný komiksový sešit.