Jižní Čechy – tipy na výlet pro domácí i přespolní

15. 10. 2020 Off By

Ne nadarmo se říká, že v Českých Budějovicích by chtěl žít každý. Právě hlavní město jihočeského kraje byste si rozhodně neměli nechat ujít, pokud se chystáte do těchto končin. Centrum vás zláká k příjemné procházce za každého ročního období. Pokud jste však spíše vyznavačem přírodních krás, musíte si zajet trochu mimo město.
zámek hluboká nad vltavou
Hluboká nad Vltavou
Nejbližší zámek na dohled, v jehož okolí se natáčela velká spousta pohádek, a vy záhy pochopíte, proč. Romantický zámek se rozkládá na kopci nad městem, večer bývá krásně osvětlen. K procházkám nabízí rozlehlé zámecké zahrady a obory. Pokud s sebou na výlet berete děti, nezapomeňte se podívat do ZOO Ohrada kousek od města, jejíž portfolio zvířecích obyvatel se neustále rozrůstá.
V případě, že se chcete vypravit do tiché a pokojné přírody, neměli byste vynechat Vyhlídku Baba, která se nachází zhruba 6,5 kilometrů pěšky z centra blízké obce Purkarec. Nezoufejte, procházka je sice dlouhá, ale výhled na podkovu řeky Vltavy mezi stromy, který vás na konci čeká, opravdu stojí za to.
turisté na rozhledně
Český Krumlov
Turisticky nejvýznamnější město jihočeského kraje, které byste rozhodně měli navštívit. Můžete si zde projít celé historické centrum včetně náměstí, zabloudit kolem řeky na některou z vyvýšených vyhlídek a projít se na zámek, který vás rovněž okouzlí svými zahradami., popř. v létě i Otáčivým hledištěm a některým večerním představením.
Kleť
Místní nejvyšší hora vám po jejím zdolání poskytne přímo snový výhled z rozhledny, na okolní lesy a vesnice. Ať už se nahoru chystáte po svých nebo lanovkou, nezapomeňte se dívat kolem sebe a dýchat čerstvý vzduch mezi stromy.
Dívčí kámen
Tato zřícenina hradu vás potká jen kousek od Kleti, resp. pod touto horou. Opět se k ní trochu projdeme lesem, tentokrát však po rovince. Celé jižní Čechy vás překvapí svým rovným povrchem, oproti jiným oblastem České republiky zde na kopec narazíte jen velmi zřídka.