Jaký vliv má na naše tělo testosteron?

23. 8. 2022 Off By

Testosteron je mužský pohlavní hormon. Takovým pomyslným opakem tohoto hormonu, tedy ženským pohlavním hormonem, je estrogen. Mužský testosteron může za znaky, které jsou pro muže typické. Jedná se třeba hluboký hlas, vousy, ochlupení na jiných částech těla, tvorba svalstva ale také schopnost mít erekci nebo plodnost. Když to zkrátíme, tak bez přítomnosti testosteronu by muž nemohl být mužem.

muž

Hladina testosteronu s pokračujícím věkem přirozeně pozvolna klesá. Určitě je vám jasné, že muž po padesátce nebude tak plodný a nebude mít takovou schopnost erekce, jako mladý muž po dvacátém roku života.

Testosteronové tablety se běžně neužívají. Neznamená to tedy, že pokud si připadáte, že vás trápí erekce, že si zajdeme to lékárny koupit pár tabletek s testosteronem. Prodej testosteronu je vázán na lékařský předpis a jen tak se k němu nedostanete. Předpis vám musí napsat váš lékař, nejčastěji obvodní lékař nebo urolog. Dělají to většinou v tom okamžiku, kdy podle krevních testů zjistí, že hladina testosteronu je u vás pod minimální stanovenou hodnotou.

Během léčby vás musí mít lékař alespoň vzdáleně pod dohledem, jelikož testosteron má bohužel i negativní účinky na mužské tělo. Mezi ně patří například zhoršení stavu pleti. Vaše pleť bude více mastná, budete mít rozšířené póry a může se vám tvořit akné. Muži také uvádí, že se u nich objevila zvýšená citlivost prsou.

muž

Hladinu testosteronu ovlivňuje ale i váš životní styl. Pokud žijete https://sport.idnes.cz/tenis-laver-cup-2017-rod-laver-dpz-/tenis.aspx%3Fc%3DA170920_165125_tenis_mne pod stresem, trávíte celé dny u počítače bez čerstvého vzduchu, nedodržujete zásady zdravého stravování a nemáte ve svém životě pravidelný pohyb, vaše hladina testosteronu bude nižší, než i třeba u o něco staršího muže, který ale žije zdravě, tráví spoustu hodin na čerstvém vzduchu a snaží se se vyvarovat v životě stresovým situacím.

Chcete se dozvědět o testosteronu více? Podívejte se na článek testosteron prodej Erectmax.