Bezpečná jízda za snížené viditelnosti

Bezpečná jízda za snížené viditelnosti

8. 11. 2018 Off By
lonpo2.jpg

V současné době je ve srovnání s dobou před padesáti lety provoz na silnicích mnohonásobně vyšší, v souvislosti s tím také vzniká více dopravních nehod, protože člověk je tvor chybující a nikdo z nás nemůže prohlásit, že se mu nikdy na silnici v budoucnu nic nepřihodí.
mlha u silnice

Zrádná mlha

Velmi hustý provoz, popojíždění v kolonách, nebezpečné předjíždění, průjezd městskou aglomerací na křižovatkách s více jízdními pruhy, to vše nesmírně přetěžuje nervovou soustavu a způsobuje chronický stres zejména těm, kteří něco takového zažívají na silnicích denně. Ve srovnání s těmito podmínkami je pak jízda na okresní silnici v době mimo špičku doslova balzámem a sváteční projížďkou, kdy můžete dokonce vnímat krásy okolní krajiny. Co však žádný řidič nemiluje, jsou zhoršené povětrnostní podmínky, tedy především hustý déšť nebo sněžení, nebezpečný boční vítr a hustá mlha.
cestování v mlze
Možná si v této souvislosti vybavíte Jiřinu Bohdalovou, jejíž hlas v úvodu večerníčku o Rákosníčkovi dětem předříkával, že rybníček Brčálník se nachází za mlhou hustou tak, že by se klidně dala ukrajovat. Pokud na neprůhledné mléko narazíte na silnici a zrovna sedíte za volantem, nepropadejte panice.