Také patříte k lidem, kteří relaxují tím, že berou nákupní centra útokem?

Také patříte k lidem, kteří relaxují tím, že berou nákupní centra útokem?

20. 8. 2021 Off By

Možná to také znáte: za vámi je těžký den v práci plný stresu a vypjetí všech vašich sil a vy si chcete udělat alespoň malou radost, abyste znovu načerpali energii. Domů se vám ještě nechce jít, protože jít domů, to mnohdy znamená další hromadu práce – je potřeba navařit, uklidit, napsat s dětmi úkoly. Takže to nejlepší, co můžete podniknout a dopřát si tím alespoň příjemnou hodinku pro sebe, je vyrazit mezi regály obchodů, podívat se, jaké nové módní kousky visí ve výlohách a zapomenout na starosti, které vás sužují. A samozřejmě, když narazíte na něco pěkného, třeba ve slevě, tak vytáhnete peněženku a uděláte si radost.
nakupující a nákupní centrum
I takto se dá relaxovat, a je to zcela pochopitelné. Ovšem zkusme se na to podívat z jiného úhlu pohledu, třeba z toho, jaký má takový styl relaxace vliv na vaši peněženku, a také na vaši domácnost.
Pokud jde o peníze, tak je celá věc naprosto jasná. Pravidelné drobné nákupy věcí, které zrovna nutně nepotřebujete, vám mohou způsobit pěknou díru ve vašem rodinném rozpočtu. Takže pokud i vy patříte k lidem, kteří na konci měsíce počítají koruny a hledají finanční rezervy, kde se jen dá, pak by vám mohlo velice pomoci, pokud si takové výlety do obchodních center ušetříte. Zkuste si jednou své výdaje poctivě zapisovat, a možná se podivíte, na co přijdete.
průhledná taška
Aktuálním trendem se stává minimalismus. Ať už si o něm myslíte cokoli, přináší do života několik bonusů, nad kterými stojí za to se zamyslet. Pokud si odpustíte veškeré zbytečné nákupy a budete kupovat pouze to, co nezbytně potřebujete, ulevíte tak nejen své peněžence, ale také své domácnosti. Interiér vašeho bytu už nebude přetékat věcmi a vy se v něm budete lépe cítit. Váš život bude přehlednější a jednodušší, zkrátka nebude zahlcený zbytečnostmi.
A samozřejmě i zde platí, že naše nenasytnost roztáčí kola konzumu, která posilují bídu v zemích třetího světa a zahlcují svět zbytečným odpadem. I to je důvod k zamyšlení.

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup