Peníze – hlavní role v životě

Peníze – hlavní role v životě

20. 8. 2021 Off By

Bez práce nejsou koláče
Ano je to tak, pokud budete chtít vydělávat a mít se v životě finančně dobře, je nutné mít nějakou práci, brigádu, či podnikat. Za každou odvedenou práci dostanete odměnu v podobě peněz. Na trhu práce najdete jistě spousty zajímavých nabídek, které jsou různě finančně ohodnocené. Vybírat tedy můžete z velké nabídky.
pět komínků mincí
Uschovejte si část bokem
Říká se, že z každé výplaty, by se mělo dávat 10 % bokem. Pokud si tedy po každé výplatě dáte
10 % bokem, jistě budete mít za pár měsíců radost z toho, jak hezky spoříte.
Opravdu to potřebujete?
Vždy než si koupíte danou věc, kterou máte v úmyslu koupit, se zeptejte samy sebe, zda tuto věc opravdu musíte nutně koupit. Přemýšlejte, zda nemáte doma podobnou věc, nebo již tu samou věc, abyste ji nakonec neměli dvakrát. Je dobré uvažovat nad věcmi. které kupujeme, dost často si totiž koupi rozmyslíme a ušetříme tím hodně peněz.
kreditky v kapse
Ušetřete i tam, kde si myslíte, že by to nešlo
Jezdíte do práce autem? Trvá Vám cesta do práce krátkou chvilku? Máte Vy, nebo někdo z blízkých doma kolo, které se nevyužívá? Využijte jej. Do práce nejezděte autem, ale na kole – ušetříte náklady, které byste jinak utratili za auto a navíc pohyb prospěje Vašemu tělu.
Jste neustále na telefonu a máte od svého operátora zaplacená data? Nezapomeňte na to, že na hodně veřejných místech je již nyní dostupná skoro všude wifi zdarma. Neplaťte tedy zbytečně za předražená mobilní data, ale využijte nabídky, která je zadarmo.
Rádi kupujete a vybíráte drahé, často předražené značkové kousky? Pokud chcete ušetřit, měli byste se obejít i bez tohoto. V obchodech najdete hodně oblečení, které je neznačkové a i přesto hezké. Plusem je, že toto oblečení je většinou o více než polovinu levnější, než to značkové.
Vodu do práce/školy/na brigádu si doma natočte z kohoutku, nekupujte si každý den balenou vodu. Svačiny a oběd si připravujte doma. Vařte si doma třeba i na 2-3 dny dopředu.
Tašku na nákup si noste vždy svou z domova, předejdete tak zbytečnému utrácení za nové tašky, které se Vám pak hromadí doma a ušetříte i životní prostředí.

3/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup