Maxi truhlík na bylinky

Maxi truhlík na bylinky

20. 8. 2021 Off By

Pokud jste majiteli zahrádky nebo alespoň předzahrádky a máte rádi bylinky, pak je tento článek určen právě vám. Venkovní maxi truhlík na bylinky má totiž hned několik předností.
· Zaprvé si jej vyrobíte sami, podle svých představ, zkrátka si ho ušijete na míru. To například znamená, že ho postavíte tak vysoký, abyste se k bylinkám nemuseli ohýbat. Pokud budete u truhlíku rovně stát, nebudete muset klečet na kolenou, nebudou vás bolet záda a krk, tak, věřte, nebo ne, vás bude bavit i tak otravná činnost jako je vytrhávání plevele.
bylinka bazalka
· Zadruhé si truhlík vyrobíte tak široký a dlouhý, aby plně vyhovoval vaší produkci bylinek. Pokud budete mít dostatečné množství prostoru, může být vaše bylinková zahrádka opravdu rozsáhlá, a přitom budou rostlinky na jednom místě, hezky přehledně, ideálně na délku vašich roztažených paží.
· Zatřetí si truhlík podle vašich možností umístíte na takové místo, které budete mít na dosah. Například pod kuchyňské okno nebo vedle venkovních dveří na verandu. Zkrátka tam, kde budete mít bylinky vždy po ruce.
Jak ho vyrobit?
Jelikož bude truhlík objemný a těžký, je nutné pečlivě připravit rovný a pevný podklad. Ideální je na odkrytou zeminu položit geotextilii a zasypat ji vrstvou kamínků. Kolem tohoto připraveného obdélníku nebo čtverce už můžete začít stavět obvodové stěny truhlíku. Ty jsou tvořeny na míru uřezanými prkny (vhodné je spíše měkké dřevo, např. smrkové nebo z borovice), která se k sobě přišroubují. Důležité je vyplnit vnitřní stěny truhlíku nopovou folií, která zaručí, že dřevěný materiál nebude postupem času vlivem vlhkosti hnít. V této fázi už jen stačí navozit do truhlíku vhodnou zeminu a začít sázet. V závislosti na velikosti truhlíku a výběru materiálu se cena takového truhlíku pohybuje do 5000 Kč.
petrželová nať
Co pěstovat?
Pokud máte díky maxi truhlíku velký prostor pro rostlinky, je výběr bylinek, které si můžete sami pěstovat, obrovský: bazalka, saturajka, petrželka, kerblík, pažitka, levandule, heřmánek, meduňka, majoránka, tymián a mnoho dalších.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup