Jak snížit životní náklady a ušetřit i z mála

Jak snížit životní náklady a ušetřit i z mála

20. 8. 2021 Off By

Snažíte se neustále odkládat, ale obálka na úspory je stále prázdná? Nebo sedíte celé večery nad kalkulačkou, a stejně vám ve finále na konci měsíce svítí na účtu tučná nula? Dost možná děláte jednu z často opakovaných chyb. Zkuste se zamyslet, zda máte ve svých výdajích opravdu přehled, a jestli kontrolu některé z oblastí financí nezanedbáváte. Ušetřit se opravdu dá i na základních věcech, jako jsou potraviny. A pokud hledáte inspiraci pro utahování opasku, mohou se vám hodit následující body…
pásek na bankovce
Zapisujte si výdaje
Pokud nejste touto představou příliš nadšení, zkuste vést deník výdajů alespoň na jeden měsíc. V situaci, kdy chcete být pečlivější, můžete útraty zapisovat i déle, ideální jsou tři měsíce a déle. Na konci každého měsíce, případně před každou výplatou, můžete z těchto zápisků spočítat, kde nejvíce utrácíte, a tím zjistit, kam všechny ty peníze mizí.
Ušetřete na potravinách
Tento nápad samozřejmě neznamená začít jíst méně kvalitně, nebo nezdravě. Některé potraviny ale můžete začít kupovat ve stejné kvalitě levněji. Dobrým prostředkem jsou slevové letáky, které zkuste čas od času projít. Váš oblíbený sortiment můžete mít o polovinu levněji. Další možností je zkusit navštívit obchody, kam běžně nechodíte, a zjistit, zda nejsou levnější než konkurence.
zakroužkovaný výpočet
Nenakupujte hladoví
Pokud vaše tělo hladoví, přirozeně budete mít větší tendence koupit i věci, které nutně nepotřebujete nebo dokonce pořizovat nechcete. Snažte se tedy chodit na nákup najezení a v dobré náladě. Šetření půjde hned lépe.
Změňte operátora nebo dodavatele energií
Jestli jste stále loajálně zákazníky té samé firmy už roky, zkuste investovat jeden večer do projití jiných nabídek. Často zjistíte, že ty samé služby můžete mít i za nižší obnos, a snížíte životní náklady na minimum.
Srovnejte si priority
Opravdu potřebujete věc, na kterou šetříte? Stojí vám nové auto nebo nábytek za námahu s pečlivým kontrolováním rozpočtu? U každého bude odpověď asi jiná, ale vždy je lepší zjistit ji dříve, než později. Pokud jste již rozhodnuti, nezbývá než popřát, ať se šetření daří.

5/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup