Důchod je daleko, tak s tím počítejte!

Důchod je daleko, tak s tím počítejte!

20. 3. 2021 Off By

Spousta lidí na sociálních sítích, ale i na Tiktoku a podobných video platformách neustále mluví o tom, jak je výhodné to a tohle. Dostáváte se tak do střetu nejrůznějších názorů, které zkrátka proti sobě nutně musí stát, protože vždycky padají na jednom základním rozhodnutí – co uděláte s kapitálem, který máte k dispozici? Samozřejmě si jej můžete nechat ležet na bankovním účtu, ale tady se nepřičítá ani státní podpora ani nic, dostanete jen nějaké jedno procento, které je garantované bankou a to pouze za předpokladu, že se jedná o spořicí účet.

 

save-4666418_640

 

Doplňkové penzijní spoření Moneyworld.cz může být jistým způsobem velice dobré řešení budoucích problémů. Pojďme si tedy propočítat, pakliže začnete spořit třicet let dopředu, jaké peníze byste tam mohli mít. Pakliže budete každý měsíc dávat pět set korun na důchod, za rok budete mít šest tisíc korun uspořeno. Za třicet let se to tedy rovná, pokud se nepleteme, nějakým sto osmdesáti tisícům korun. To je vskutku velký obnos peněz, jeden by si řekl, ovšem to je částka, kterou budete mít až v důchodovém věku, což je pro většinu lidí nyní stanoveno na 65 let. A teď si ale musíme trošku propočítat, jakou hodnotu ty peníze budou mít. Totiž ceny rostou, daně rostou, všechno to roste. Takže dejme tomu, že nenastane nějaká velká krize nebo finanční problémy. Tři procenta za inflaci jsou vskutku dobré, ba i přijatelné, v tak velkém horizontu. Za třicet let tedy ztratí tyto peníze zhruba 60 procent na své hodnotě. To je dost, že ano?

 

old-people-1553348_640

 

Pokud si to propočítáme, tak 180 000 vydělíme stem, dostaneme 1800 a poté vynásobíme 60, což se rovná sedmdesáti dvou tisícům. Takže hodnota těch peněz bude, přepočítáno, pouze sedmdesát tisíc. To zas tak moc není, co? Nu, ale i to je spoření. Tak rozmýšlejte pečlivě, kam dáte svoje úspory! Mnohdy totiž jednoduché řešení nemusí být zase tak pěkné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup